Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zrušme státní manželství a registrované partnerství

1. 02. 2014 16:35:06
S názory na homosexuální sňatky se poslední dobou v mém okolí rozthl pytel. Můj osobní názor na tuto problematiku, však zachází mnohem dál a pro leckoho může vyznít v konečném výsledku daleko extrémněji. Diskuze jak bývá pod mým blogem zvykem bude opět otevřená a vaše názory jedině uvítám.

Pokládal si někdo z vás otázku, co je manželství a jakou má manželství historii a co je účelem manželství?

Udělejme si nejprve malou cestu do historie:

Z dostupných pramenů zjistíme, že manželství bylo původně převzato z judaismu. V té době nemluvíme o manželství na úrovni monogamie, tak jak ho známe dnes a které bylo ovlivněno křesťanstvím, ale o soužití polygamie. Tento druh soužití byl výhodný pro obě strany. muž mohl dovádět s více ženami a zároveň měl povinnost se o ženy postarat a v dobách konání pogromů na židy, ženu ochránit, aby se jí nedostalo úhoně.

V Evropě vycházíme z aktualizované a modernější verze tohoto soužití, které se opírá o morálku křesťanskou. Kdy jeden muž vstupuje do svazku s jednou ženou. Vynechme teď úvahy nad tím, zdali to tak bylo od samého počátku křesťanství, nebo jestli došlo v tomto ohledu k postupnému vývoji. To pro nás není až tak důležité.

První poznatky o civilním manželství u nás sahá do dob Rakouska Uherska roku 1890. Do té doby bylo manželství uzavíráno zásadně před bohem a bylo pokládáno za svaté. Manželství civilní tedy ztrácí na významu duchovním a posiluje význam ekonomický

Registrované partnerství, umožňující soužití ve svazku dvou osob stejného pohlaví známe až od roku 2006. Postrádá zcela duchovní rovinu a jde čistě jen o soužití které upravuje právní a ekonomické podmínky mezi partnery.

Stát svými intervencemi a možností uzavřít civilní sňatek, nebo registrované partnerství degraduje význam slova manželství, popírá jeho princip a účel a zcela přetrhává duchovní vazby, které by měly být nedílnou součástí významu manželství.

Osobně bych rád viděl, kdybychom došli k závěru, že civilní sňatek a registrované partnerství nemá žádného významu. Pokud bude člověk řešit otázky dědictví, nechá sepsat patřičnou smlouvu u právníka a následně notářsky ověřit. Pokud bude chtít člověk řešit otázky příjmení je třeba mu tuto změnu bezpodmínečně umožnit. Pokud bude člověk řešit adopci dítěte je třeba aby soud rozhodl bezvýhradně ve prospěch dítěte. Na to nepotřebujeme civilní sňatky nebo zákony o registrovaném partnerství. Nehledě na to, že ani civilní manželství a homosexuální sňatky si nejsou právně rovny. Ještě v roce 2013 ručil člověk v manželském soužití za dluhy svého druha. V partnerství registrovaném tomu tak nebylo. Nutno dodat že tyto podmínky se dle mých informací v roce 2014 změnily.

Manželství by mělo být čistě soukromou záležitostí. Záležitostí církví! Jedině tak můžeme znovu dát slovům jako je rodina a manželství skutečný význam ! Nevidím problém v založení čistě homosexuální soukromé instituce, která by sezdávala homosexuální páry a která by se starala o všechny právní problémy s tím spjaté.

Častým protiargumentem na můj názor slýchám argumenty pseudohumanistů : ,, Bůh nás všechny miluje včetně homosexuálů" Promiňte ale to považuji za naprostou hloupost ! To jsou pěkně vykutálené argumenty, které pouze vytrhávají slova z kontextu. Homosexualita je v křesťanství a písmu nežádoucím elementem. Potom je třeba položit si otázku, o kterém bohu tito pseudohumanisté vlastně mluví?! O tom křesťanském asi sotva!

Pokud umožníme lidem svobodně mezi sebou uzavírat smlouvy, potom bude jediný význam manželství význam duchovní. O jeho podobě si bude rozhodovat církev a ne státní úředníci !

Autor: Zdeněk Zajíček | sobota 1.2.2014 16:35 | karma článku: 15.55 | přečteno: 1300x

Další články blogera

Zdeněk Zajíček

Proč je přerozdělování imigrantů pomocí kvót nebezpečím pro Českou republiku a nejen pro ni?

V úterý 8.9.2015 se konala v Evropském parlamentu debata, na téma uprchlické krize. Která mě definitivně utvrdila v tom, že kvóty na imigranty vnucované Evropskou unií, je třeba odmítnout za každou cenu.

8.9.2015 v 23:44 | Karma článku: 30.43 | Přečteno: 769 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

Charlie Hebdo? Dost možná Marxistický, levičácký škvár.

Jen co se vyjádřil pan Matějka o tom, že není Charlie, najednou není Charlie nikdo. Jeho článek probral z hysterie kolem časopisu Charlie Hebdo celou řadu blogerů, kteří se také necítí být Charliem. A nutno podotknout, že každý pro to má své vlastní důvody.

15.1.2015 v 20:28 | Karma článku: 21.82 | Přečteno: 1140 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

Útočníci z Francie si zaslouží "dostat šanci"

Útočníci z Francie si zaslouží "Dostat šanci", hájit se před Islámským právem a dostat žulovou kostkou do hlavy. Krutost,barbarství,beznaděj, ohrožení hodnot, na kterých byla evropa vystavěna. Horko těžko se hledá jedno slovo, které by dostatečně charakterizovalo odporný a zanevřenihodný čin, spáchaný na redakci časopisu Charlie Hebdo.

8.1.2015 v 15:39 | Karma článku: 32.22 | Přečteno: 2418 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

"Soudruh" Babiš opět promluvil.

Je to gigantický střet zájmů, když si politici určují plat. Pronesl v sovislosti s plánovaným růstem platů, samozvaný spasitel Babiš. Národ souhlasně přikyvuje a jak dobytek ve stádu spokojeně přežvykuje trs trávy, který vyprodukoval některý ze spasitelových agropodniků.

2.12.2014 v 16:26 | Karma článku: 30.61 | Přečteno: 2014 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lukáš Masopust

Co by se stalo, kdybychom zrušili známky?

Celkem nic nebo hodně. Pří opravování malých projektů, které moji žáci dělali na hodinách programování, jsem si uvědomil, že známky je na čase zrušit. Jsou už jen takovým přežitkem, který dává žákovi velmi malou zpětnou vazbu.

17.8.2017 v 0:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 | Diskuse

Miloslava Cejpková

Jak jsem se seznamovala

Nejdřív jsem chtěla napsat o své dobré kamarádce Karle... ale proč dělat zbytečná tejemství. Stane se, že jste 35 let s někým, s kým si představujete soužití do vysokého stáří a najednou

16.8.2017 v 23:52 | Karma článku: 7.73 | Přečteno: 147 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Když nebudou dálnice, nebude se jezdit

Ekologické organizace se snaží zablokovat stavbu dálnic. Jejich boj má přispět k lepšímu životnímu prostředí. Ale jak je to doopravdy?

16.8.2017 v 23:05 | Karma článku: 11.96 | Přečteno: 147 | Diskuse

Jan Ziegler

Za protiizraelskou nenávist zasluhuje Irán tvrdý trest

Je hrozné, že takovou zášť zatahuje tato muslimská země do sportu. Dva výborní iránští fotbalisté nemohou hrát za národní tým, protože nastoupili za Panionios Atény proti týmu z Židovského státu.

16.8.2017 v 20:45 | Karma článku: 14.38 | Přečteno: 407 | Diskuse

Josef Nožička

Jen 9 % nových migrantů má v Německu práci

Není tomu tak dávno, co se psalo a mluvilo o tom, že kvůli stárnutí německé populace je třeba, aby tamní ekonomiku oživil příchod dostatečného počtu migrantů.

16.8.2017 v 19:40 | Karma článku: 35.32 | Přečteno: 1170 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1404
Autor se zálibou o psychologii,filosofii,ekonomii a politologii

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.