Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nekuřáky by měli zakázat.

1. 12. 2014 18:47:40
Návrh ministerstva zdravotnictví, pro rok 2016 předpokládá, se zákazem kouření ve všech provozovnách, kde se podává jídlo. Vláda svůj počin obhajuje v názvu předpisu : zákon o ochraně zdraví, před škodlivými účinky tabáku,alkoholu a jiných návykových látek.

Nutno podotknout, že do onoho zákona se navíc vešla zcela nesmyslná formulace o tom, že provozovatel bude nést zodpověnost za to, že u nich nebudou podnapilí mladiství.

Celá věc je tradičně postavená na hlavu, neopírá se o nic jiného, než o klasickou touhu všech socialistů,bolševiků a euro fašistů dosáhnout pevné erekce nad tím, že mohou strkat frňák do cizího majetku a určovat, jak s ním budou druzí zacházet.

Nejprve bych rád vzkázal všem těmto lidem: V restauraci jste si nevydělali ani na blbou židli, tak nám neříkejte, jakým způsobem mají majitelé tyto podniky vést!


Žijeme v době, kde na každém malém městě najdeme aljspoň jednu nekuřáckou hospůdku, kam se v případě nouze mohou uchýlit maminky s dětmi. Objednat si tři sodovky ( to tu hospůdku nesmírně vytrhne) aniž by se jim pod nosem linul cigaretový kouř.

V tomto ohledu má každý, nepopiratelné právo výběru. Navštívit nekuřáckou hospodu, nebo restauraci. Nebo navštívit kuřáckou hospodu či restauraci a prostě se smířit s tím,že bude jeho šatstvo a plíce prosiceny cigaretovým dýmem.

Jsou snad nekuřáci nesvéprávní? Normální člověk snad nebude navštěvovat prostory, které mu v nějakém ohledu vadí. Občas si říkám, jestli u těchto nekuřáků, kteří mají nutkavou potřebu navštěvovat kuřácké hospody a následně si stěžovat, nejde o nějaký druh obsese, nebo fetišismu.

Nekuřák, by měl být naopak rád, že může v kuřácké hospodě sedět a zadarmo inhalovat cigaretový dým a nikotin, který mu druzí kuřáci zaplatili.

Chápejte: Pokud se sejde v kuřácké hospodě parta kuřáků, tak k společnému obláčku dýmu a možnosti pasivně inhalovat nikotin a uklidnit tak nervovou soustavu, přispěje každý z nich. Zatím co nekuřák, který navštíví takovou hospodu jen a pouze parazituje na společném dýmu.

Užívá veškerých výhod s cigaretovým kouřem spjatých: Jako je prevence před Parkinsonovou chorobou. Kde vědci zjistili, že se cigaretový kouř výrazně podílí na prevenci a následné léčbě této choroby.

Pokud bych měl stejně nechutnou potřebu, druhým přikazovat, pak bych pravděpodobně vyžadoval naprostý zákaz vstupu nekuřákům do kuřáckých hospod.

Já takovou potřebu naopak nemám a chci aby se nekuřák mohl svobodně rozhodnout.

Buď můžeš jít do nekuřácké hospody, tam sedět s mámama dětma a tátama. Poslouchat nudné kecy a pindy o tom, jakou kdo má hladinu cholesterolu, jaký krásný bobeček včera Anička udělala, nebo probírat refinancování hypotéky.

Nebo můžeš jít do kuřácké hospody, která sebou může nést riziko toho, že se bude všude řvát, jukebox bude hrát o stošest, lidi se budou bavit, kouřit, chlastat, souložit na záchodcích a že ti někdo omylem nableje do pití až se půjdeš vychcat za roh do květináče..

Proti gustu žádný *** žádný ***

Kuřáci bývají lidé, kteří žijí život na plný pecky. Zatímco nekuřáci naproti tomu bývají lidé, kteří jsou v životě vesměs úspěšnější. Na tom ale přeci nezáleží. Důležité je, aby si každý našel to své.

Jestliže budu chtít jako majitel restaurace přitahovat určitý druh klientely, pak musím zároveň počítat s náklady navíc, jako jsou zežloutlé zdi, náklady na vzduchotechniku atd.. A nikomu do toho vůbec nic není..

Někteří Nekuřáci jsou v tomto ohledu netolerantní, sobečtí a lidem jako jsem já, jejich názory zvyšují krevní tlak, takže mě pasivně ohrožují na životě..

Není se čemu divit, že obvodní doktorka koulí očima, když mně v mém mladém věku naměří tlak 175. Když jsem každý den vystavován militantním sobeckým a bezohledným nekuřákům, kteří mají niterní potřebu kecat druhým do toho, jakým způsobem mají vést svůj podnik a žít.

Nekuřákům by měli vstup do kuřáckých hospod zkrátka zakázat a byl by klid..

Pro jejich vlastní dobro..

Autor: Zdeněk Zajíček | pondělí 1.12.2014 18:47 | karma článku: 27.37 | přečteno: 1985x

Další články blogera

Zdeněk Zajíček

Proč je přerozdělování imigrantů pomocí kvót nebezpečím pro Českou republiku a nejen pro ni?

V úterý 8.9.2015 se konala v Evropském parlamentu debata, na téma uprchlické krize. Která mě definitivně utvrdila v tom, že kvóty na imigranty vnucované Evropskou unií, je třeba odmítnout za každou cenu.

8.9.2015 v 23:44 | Karma článku: 30.43 | Přečteno: 769 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

Charlie Hebdo? Dost možná Marxistický, levičácký škvár.

Jen co se vyjádřil pan Matějka o tom, že není Charlie, najednou není Charlie nikdo. Jeho článek probral z hysterie kolem časopisu Charlie Hebdo celou řadu blogerů, kteří se také necítí být Charliem. A nutno podotknout, že každý pro to má své vlastní důvody.

15.1.2015 v 20:28 | Karma článku: 21.82 | Přečteno: 1140 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

Útočníci z Francie si zaslouží "dostat šanci"

Útočníci z Francie si zaslouží "Dostat šanci", hájit se před Islámským právem a dostat žulovou kostkou do hlavy. Krutost,barbarství,beznaděj, ohrožení hodnot, na kterých byla evropa vystavěna. Horko těžko se hledá jedno slovo, které by dostatečně charakterizovalo odporný a zanevřenihodný čin, spáchaný na redakci časopisu Charlie Hebdo.

8.1.2015 v 15:39 | Karma článku: 32.22 | Přečteno: 2418 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

"Soudruh" Babiš opět promluvil.

Je to gigantický střet zájmů, když si politici určují plat. Pronesl v sovislosti s plánovaným růstem platů, samozvaný spasitel Babiš. Národ souhlasně přikyvuje a jak dobytek ve stádu spokojeně přežvykuje trs trávy, který vyprodukoval některý ze spasitelových agropodniků.

2.12.2014 v 16:26 | Karma článku: 30.61 | Přečteno: 2014 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Šnobr

Sever a Jih

Docela nechápavě a s nepokojem sleduji to, co se nyní děje v USA, konkrétně ve státech bývalé jižanské Konfederace. Nejsem profesionální historik, jsem laik, který se zajímá nejen o americké dějiny.

16.8.2017 v 23:10 | Karma článku: 15.34 | Přečteno: 225 | Diskuse

Beata Krusic

Ultralevicová štěkna

Tak jsem si zas dnes přečetla, kdo že to vlastně jako jsem. Díky výroku jednoho prííííma pána- ( viz nadpis blogu) jsem se dnes znovu zamyslela, jak to s tou levicí v sobě opravdu mám.

16.8.2017 v 21:35 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 639 | Diskuse

Zdenek Horner

Ospravedlňují zločiny jedněch zločiny jiných?

Kritika levicového teroru je zcela oprávněná. Je dobrým indikátorem svobody, že se dnes mohou publikovat konkrétní kauzy a tajné provokativní akce komunistické totality.

16.8.2017 v 18:17 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 494 | Diskuse

Kristýna Světlíková

Pojďme, pojďme jako jeden tým, jedna země

Zdravím. Jsem tu, na blogu zpět po pár letech u psaní po několika měsíční odmlce. Tento (ne)článek bude opět, jak jinak, než o politice...

16.8.2017 v 16:48 | Karma článku: 9.99 | Přečteno: 313 | Diskuse

Jan Dvořák

Žádost o vydání zločinců z Agrofertu – předčasně věc veřejná

Padni komu padni - někdo si však zaslouží, aby na něj toho spadlo víc, zdá se.Rameno spravedlnosti sice zapochybovalo apoliticky o bezúhonnosti pravděpodobného vítěze voleb,žádost o vydání však provází mediální politická futráž

16.8.2017 v 16:24 | Karma článku: 22.82 | Přečteno: 604 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1404
Autor se zálibou o psychologii,filosofii,ekonomii a politologii

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.