Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Charlie Hebdo? Dost možná Marxistický, levičácký škvár.

15. 01. 2015 20:28:55
Jen co se vyjádřil pan Matějka o tom, že není Charlie, najednou není Charlie nikdo. Jeho článek probral z hysterie kolem časopisu Charlie Hebdo celou řadu blogerů, kteří se také necítí být Charliem. A nutno podotknout, že každý pro to má své vlastní důvody.

Jsme tedy Charlie Hebdo, nebo nejsme? Na tuto otázku si musí odpověďět každý sám. Každý sám musí zapátrat ve své duši a zjistit, jestli se s Francouzským časopisem Charlie Hebdo ztotožňuje.

Co je vlastně heslo: Já jsem Charlie Hebdo a co se za ním skrývá?


Pokud jím chceme vyjádřit jakousi sounáležitost s obětmi teroristického útoku, pak je asi vše v naprostém pořádku.

Pokud jím chceme upozornit na islámskou imigraci, se kterou nesouhlasíme. Ok, určitě to je postoj, který můžeme zastávat.

Pokud se snažíme upozornit na svobodu slova, tedy na jeden ze základních pilířů na kterých byla EuroAmerická civilizace postavena a že nesouhlasíme s tím, aby naše postoje vyvolávaly takové radikální a fundamentální odezvy, jako tomu bylo minulý týden ve Francii. Nemohu proti tomu cokoliv namítat. Protože to vše úzce souvisí se svobodou.

Pak mohu s klidným svědomím říci, že kousek Charlieho se nachází v každém z nás.

Co když tím ale vyjadřujeme souhlas s tím, jakým způsobem se časopis Charlie Hebdo prezentoval a souhlasíme s jeho postoji a názory? A co když není časopis Charlie Hebdo nic jiného, než obyčejný levičácký, Marxistický škvár?

Pokud by tomu tak skutečně bylo, pořád by jsme "Byli Charlie"? Mohu s klidným svědomím říci, že v takovém případě by ve mně, nebyl ani malinkatý kousíček Charlieho.

Možná si pokládáte otázku, proč by měl být časopis Charlie Hebdo, Marxistickým levičáckým škvárem.

Upřímně ten časopis jsem nikdy nečetl. A to je potřeba vyjasnit si hned na začátku, abych případného čtenáře nemystifikoval a že informace čerpám pouze z Českých, veřejně dostupných informací.

Šéfredaktor Stéphane Charbonnier známý jako Charb , byl dlouholetý a oddaný komunista. A to nikoliv pouze přesvědčením, ale byl členem komunistické strany ve Francii

Nezlobte se na mě, ale v tom případě získává celá hysterie kolem : "Já jsem Charlie" naprosto jiný rozměr.

Komouš, který bojuje za svobodu slova?To je jak žid bojujcí za práva národních socialistů, nebo Petr Cvalín hadr...

Můžeme se tedy domnívat, že svoboda slova v hlavě šéfredaktora Stéphane Charbonnier, byla jen jaký si postoj. Že šlo o nějakou její zvrácenou podobu.

S tím i úzce souvisí činnost, která byla pro časopis charakteristická. Neustálé zesměšňování náboženských směrů a hodnot. Nikoliv jen Islámských, ale i Křesťanských kdy časopis npř: vydával karikaturu panny Marie rodící čuně.

Ok. Naprosto beru a nezpochybňuji, že na něco takového má a MUSÍ MÍT onen časopis nepopiratelné právo. Ale co když bylo cílem onoho časopisu, ničit náboženství. Zesměšňovat náboženské hodnoty a symboly. To jde přeci ruku v ruce s komunistickým ideálem a myšlenkami. Komouši nenáviděli náboženství.

Co když bylo cílem časopisu, přibližovat Francii směrem do spárů, krvelačných růdých zrůd?

Konec konců i náklad, kterým onen časopis disponoval cca 30 000 ks. Dokazuje, že nebyl nijak populární.

Zkrátka a dobře:" Mohu souhlasit s právem onoho časopisu na to, svobodně si vydávat co chce. V žádném připadě však nemusím souhlasit s tím co vydává, jaké myšlenky prezentuje a jaké poselství nám sděluje".

Nemusím souhlasit s tím co říkáte, přesto budu bojovat do posledního dechu, za vaše právo to říkat. (Voltaire)

Tak nevím jsme Charlie, nebo nejsme ?

Každý zapátrejme u sebe..

15.1.2015- Oprava: Šéfredaktor Stéphane Carbonier nebyl členem komunistické strany, byl "pouze" jejím příznivcem a podporovatelem.

Autor: Zdeněk Zajíček | čtvrtek 15.1.2015 20:28 | karma článku: 21.82 | přečteno: 1140x

Další články blogera

Zdeněk Zajíček

Proč je přerozdělování imigrantů pomocí kvót nebezpečím pro Českou republiku a nejen pro ni?

V úterý 8.9.2015 se konala v Evropském parlamentu debata, na téma uprchlické krize. Která mě definitivně utvrdila v tom, že kvóty na imigranty vnucované Evropskou unií, je třeba odmítnout za každou cenu.

8.9.2015 v 23:44 | Karma článku: 30.43 | Přečteno: 769 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

Útočníci z Francie si zaslouží "dostat šanci"

Útočníci z Francie si zaslouží "Dostat šanci", hájit se před Islámským právem a dostat žulovou kostkou do hlavy. Krutost,barbarství,beznaděj, ohrožení hodnot, na kterých byla evropa vystavěna. Horko těžko se hledá jedno slovo, které by dostatečně charakterizovalo odporný a zanevřenihodný čin, spáchaný na redakci časopisu Charlie Hebdo.

8.1.2015 v 15:39 | Karma článku: 32.22 | Přečteno: 2418 | Diskuse

Zdeněk Zajíček

"Soudruh" Babiš opět promluvil.

Je to gigantický střet zájmů, když si politici určují plat. Pronesl v sovislosti s plánovaným růstem platů, samozvaný spasitel Babiš. Národ souhlasně přikyvuje a jak dobytek ve stádu spokojeně přežvykuje trs trávy, který vyprodukoval některý ze spasitelových agropodniků.

2.12.2014 v 16:26 | Karma článku: 30.61 | Přečteno: 2014 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Šnobr

Sever a Jih

Docela nechápavě a s nepokojem sleduji to, co se nyní děje v USA, konkrétně ve státech bývalé jižanské Konfederace. Nejsem profesionální historik, jsem laik, který se zajímá nejen o americké dějiny.

16.8.2017 v 23:10 | Karma článku: 15.34 | Přečteno: 219 | Diskuse

Beata Krusic

Ultralevicová štěkna

Tak jsem si zas dnes přečetla, kdo že to vlastně jako jsem. Díky výroku jednoho prííííma pána- ( viz nadpis blogu) jsem se dnes znovu zamyslela, jak to s tou levicí v sobě opravdu mám.

16.8.2017 v 21:35 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 635 | Diskuse

Zdenek Horner

Ospravedlňují zločiny jedněch zločiny jiných?

Kritika levicového teroru je zcela oprávněná. Je dobrým indikátorem svobody, že se dnes mohou publikovat konkrétní kauzy a tajné provokativní akce komunistické totality.

16.8.2017 v 18:17 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 494 | Diskuse

Kristýna Světlíková

Pojďme, pojďme jako jeden tým, jedna země

Zdravím. Jsem tu, na blogu zpět po pár letech u psaní po několika měsíční odmlce. Tento (ne)článek bude opět, jak jinak, než o politice...

16.8.2017 v 16:48 | Karma článku: 9.99 | Přečteno: 313 | Diskuse

Jan Dvořák

Žádost o vydání zločinců z Agrofertu – předčasně věc veřejná

Padni komu padni - někdo si však zaslouží, aby na něj toho spadlo víc, zdá se.Rameno spravedlnosti sice zapochybovalo apoliticky o bezúhonnosti pravděpodobného vítěze voleb,žádost o vydání však provází mediální politická futráž

16.8.2017 v 16:24 | Karma článku: 22.82 | Přečteno: 602 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1404
Autor se zálibou o psychologii,filosofii,ekonomii a politologii

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.